Zdravlje je najbitnije! Ultrazvuk štitnjače ili abdomena u Zagrebu uz 50% popusta u Poliklinici Svečnjak! Prevencija je pola zdravlja!

75 prodanihNe možete kupovati dalje! Ponuda je završila!
Prijavite se na newsletter da ne bi više nikad propustili ovako dobre ponude!

Ultrazvuk abdomena trebalo bi kontrolirati jednom godišnje kako bi se pravovremeno otkrile bilo kakve promjene ili oštećenja trbušnih organa! Ultrazvuk štitnjače je dijagnostička pretraga pri kojoj se mogu vidjeti bilo kakve promjene i anomalije! Obje pretrage preporučuju se oba spola!

Ultrazvuk abdomena

Ultrazvuk trbuha je jedna osnovnih metoda pregleda trbušnih organa. Ti organi su jetra, žučnjak i žučni vodovi, gušterača, slezena, buburezi, mokraćni mjehur, velike krvne žile i prostata kod muškaraca.
Ultrazvučni pregled je poptuno bezopasna pretraga kojom ćete provjeriti izgled i veličinu vaših vitalnih i  organa koji sudjeluju u svakodnevnim metaboličkim procesima i izlučivanju štetnih tvari iz organizma.
Bolesti organa trbušne šupljine kao što su kamenci u žučnjaku ili bubrezima, ciste ili tumorske tvorbe ne moraju davati nikakve znakove do trenutka dok bolest ne uhvati maha ili se kamenčić ne zaglavi i izazove velike bolove.

Ultrazvukom se mogu prikazati i razna upalna stanja, kao i posljedice kroničnih upala. U abdomenu se nalazi i žila kucavica – abdominalna aorta – te se pregledom isključuju po život opasne promjene kao što je postojanje oštećenja stijenke aorte koje uslijed puknuća dovodi do opsežnog krvarenja.

Ultrazvučni pregled traje nešto manje od 30 minuta, potpuno je bezbolan i nalaz je odmah gotov. Za ultrazvuk abdomena potrebno je biti na tašte 3-6 sati prije pretrage.

Pravovremeno otkrivanje bilo kakvih promjena ili oštećenja trbušnih organa važno je za uspjeh liječenja te bi se ultrazvuk abdomena trebao obavljati jednom godišnje u sklopu sistematskog pregleda, pored kliničkog pregleda i laboratorijskih pretraga.


Zašto se ultrazvuk trbušnih organa izvodi?
kako bi dokazao ili isključilo postojanje određenih stanja ili bolesti. Najčešće su to:
Utvrđivanje uzroka bolova u trbuhu (zrak u crijevima, slobodna tekućina u trbušnoj šupljini, poremećaj protoka kroz analizi dostupne krvne žile ili njihovo proširenje, aneurizma)
Zadebljanje stijenke želuca ili vidljivog dijela crijeva
Nalaz kamenca u žučnjaku ili bubregu
Smetnje protoku mokraće iz bubrega u mjehur ili smetnje pražnjenja mjehura
Promjene na jetri, slezeni ili gušterači

Ultrazvuk štitnjače

Brinite o vašem zdravlju uz redovite preglede štitne žlijezde! Ukoliko ste zabrinuti ili znatiželjni na kontrolu štitnjače možete se odlučiti sami, posebno ukoliko ste primjetili promjene u tjelesnoj težini koje nisu povezane s povećanim/smanjenim unosom kalorija, ukoliko ste postali razdražljivi, napeti ili osjećate pojačano lupanje srca, bezrazložni umor, slabost i pospanost. Promjene u načinu života, navikama ili ponašanju nemojte zanemarivati niti sami pokušati liječiti jer tada možete maskirati osnovnu bolest.

Štitnjača je endokrina žlijezda, nalazi se na prednjoj strani vrata. Hormoni štitnjače potiču rast i razvoj organizma i nužni su za održavanje funkcije bazalnog metabolizma. Za urednu funkciju štitnjače, kao i ostalih organa, važan je način života i način prehrane. Zdrava prehrana bi trebala biti bogata voćem i povrćem, cjelovitim žitaricama, ribom, maslinovim uljem, peradi, mahunarkama i grahoricama. Pušenje, alkohol, kavu i gazirana pića je preporučljivo izbjegavati jer također utječu na rad štitnjače. Stres je glavni faktor koji pridonosi razvoju hipotireoze. Jedan od najboljih načina redukcije stresa je redovita fizička aktivnost. Ona je neophodna za ubrzavanje metabolizma i povećanje aktivnosti štitnjače.

Ultrazvuk štitnjače jednostavna je dijagnostička pretraga koja prikazuje građu štitnjače, njezin anatomski smještaj, veličinu i oblik, pri čemu se mogu vidjeti bilo kakve promjene koje odstupaju od normalne građe (čvorovi, ciste, upalne promjene, tumori) i mogu biti znak bolesti i nedostatka ili viška hormona štitnjače. Nakon obavljenog pregleda liječnik će vam u slučaju potrebe preporučiti daljnju obradu, određivanje hormona i specijalistički pregled.
Ultrazvučni pregled je potpuno bezopasna i bezbolna metoda snimanja štitnjače.
Snimanje traje 20-tak minuta.
Nalaz je odmah gotov.