Noć Vještica kod grofa Drakule! Party putovanje u Transilvaniju od 31.10.- 04.11.2013. uz 2 noćenja u hostelu s doručkom, prijevozom u oba smjera za 890 kuna! Amex i Diners do 6 rata!

15 prodanihNe možete kupovati dalje! Ponuda je završila!
Prijavite se na newsletter da ne bi više nikad propustili ovako dobre ponude!

Noć Vještica kod grofa Drakule – party putovanje u Transilvaniju, prelijepa priroda, srednjovjekovni dragulj Brašov, Drakulin dvorac Bran i kraljevski Peleš i naravno najbolji provod za malo novca!

Smjestite se u lijepom planinskom gradiću Brašovu, koji je polazna točka backpackera koji obilaze Transilvaniju. Stare obojene fasade, lijepi centar grada, mnogobrojni mladi turisti i mnogobrojne mogućnosti za izlazak učinile su da Brašov postane nezaobilazna točka na ovoj turi. Jedna od najužih ulica i jedne od najvećih orgulja u Europi, Crna crkva i srednjovjekovna utvrđenja, a uz sve to odlični klubovi i diskoteke.

Vratite se u vremena okrutnog vladara Vlada Tepeša, po kojem su snimani mnogobrojni filmovi i koji je postao simbol vampirizma. Dvorac na stijeni koji su izgradili teutonski vitezovi bio je tamnica svirepom grofu Drakuli, junaku istoimenog romana Brama Stokera.


Obiđite i prelijepi dvorac Peleš koji je u vrijeme kada se gradio bio najmoderniji u Europi – središnji sustav za usisavanje, lift, crveni tepisi, centralno grijanje… Dvorište u duhu talijanske renesanse, okružen šumom iznad Sinaje jedan je od najljepših dvoraca Europe.


PLAN I PROGRAM PUTA:

Dan 1: Polazak s Autobusnog kolodvora u Zagrebu u 18 sati. Noćna vožnja kroz Slavoniju i Vojvodinu sa usputnim kratkim pauzama radi odmora putnika te radi obavljanja carinskih formalnosti.


Dan 2: dolazak u Brasov u popodnevnim satima. Smještaj u hostel.

Fakultativni obilazak grada: Biesrica Neagra, takozvana “Crna crkva”, najveća gotička crkva između Beča i Istanbula, ulica Sforii – najuža ulica u gradu, Casa Sfatului – gradska vijećnica nekadašnjeg Kronstadta.

Staro ime za Brasov, Kronstadt je bio naseljen većinom Nijemcima, vrsnim saskim rudarima koji su vadili zlato iz transilvanijskih rudnika...

Fakultativno: Halloween party u klubu, veliki maskenbal!

Noćenje...


Dan 3: doručak. Uživanje u srednjovjekovnom Brasovu.

Mogućnost fakultativnog izleta u Bran, selo u kojemu se nalazi legendarni dvorac grofa Drakule, te posjeta Sinaji, elitnom rumunjskom skijalištu gdje ćemo posjetiti dvorac Peleš, jedan od najljepših dvoraca u Istočnoj Europi. Peleš je u 19. stoljeću bio ljetna rezidencija rumunjskoga kralja Carola.

Povratak u Brašov u popodnevnim satima.

Slobodno vrijeme za posjet nekoj od gradskih pivnica.

Fakultativni provod u nekom od mnogobrojnih klubova.

Noćenje.


Dan 4: doručak. Napuštanje soba, odjava iz hostela.

Stvari ostavljamo u busu i imamo još slobodnog vremena za opraštanje od Brašova prije polaska za Zagreb u popodnevnim satima.


Dan 5 : dolazak u Zagreb oko podneva. Kraj putovanja.


Smještaj u hostelu u višekrevetnim sobama! Hostel Gabriel je novi hostel koji se nalazi u širem centru Brašova na 10 minuta šetnje do glavnog trga. Sobe su sa 3, 4, 6 i 8 kreveta, a kupaonice se nalaze po katovima.

Brašov se nalazi u središnjem dijelu Rumunjske, u povijesnoj pokrajini Transilvanija, čije je najznačajnije središte poslije Cluja. Kao vrijeme osnivanja grada uzima se 1252. godina, kada je Teutonski red na tom mjestu ustanovio trgovačku koloniju Kronstadt (Brasso na mađarskom).

Sasi su podigli crkve i kuće u njemačkom stilu, koji je očigledan i danas. Brašov je kulturno, obrazovno i gospodarsko središte južne Transilvanije.

Grad je i važno turističko odredište zahvaljujući dobro očuvanoj i vrijednoj staroj jezgri sa brojnim crkvama, trgovima, palačama i parkovima.

U okolini grada se nalaze najbolja rumunjska zimska izletišta i kompleksi, koji se često kombiniraju sa turističkim sadržajima grada.

Najveća znamenitost Brašova je svakako protestantska Crna crkva, koja je najveća gotička crkva između Istanbula i Beča!

Fakultative - Dvorac Bran i dvorac Peleš

Dvorac Peleš se nalazi na oko 60 km od Brašova okružen šumama Karpata. Veličanstveni dvorac, najmoderniji u vrijeme kada je izgrađen (u periodu od 1873. do 1914. godine) svakog posjetioca ostavlja bez daha. Izgrađen je u stilu neoklasicizma i to kao ljetna rezidencija prvog kralja Rumunjske, Karola I Hohenzollerna, po ugledu na renesansne palače. Vrijednost radova na dvorcu iznosila je oko 16 milijuna zlatnih rumunjskih leja (120 milijuna dolara po današnjim vrijednostima). Raskoš galerija, knjižnica, tajnih prolaza, prijestolje kralja i kraljice, 30 kupaonica, crveni tepisi, vitraji...

Dvorac Bran se nalazi u istoimenom mjestu u okolini grada Brašova i zaštitni je znak Rumunjske. Napravili su ga od drveta teutonski vitezovi davne 1212. godine na ulazu u dolinu koju okružuju planine i kojom su trgovci prolazili stoljećima. Nazvali su ga Dietrichstein. Mongoli su ga uništili 1242. godine, a ime Bran prvi put se pojavljuje u aktu Ludiga Prvog od Mađarske 19. 11. 1377. kada je Saksoncima dozvoljeno da izgrade utvrdu u gradu Brašovu.Mnoge vladarske porodice nastanjivale su dvorac, a svjetsku slavu je stekao zahvaljujući grofu Vladu Tepešu poznatijem kao Drakula koji je ovdje bio zatočen.

Nakon kupnje kupona obavezno se kontaktirati agenciju na tel: 01 560 1600